Hlavná stránka / Média o nás

Média o nás

Mediálne výstupy, kde sú uvádzané videoreportáže z diania v Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne.

Vernisáž výstavy Horizonty V.

11.12.2019
Výstavný projekt Horizonty súčasnosti už desaťročia patrí k najvýznamnejším vedecko-výskumným činnostiam galérie. Už tradične sa na tejto rozmanitej prehliadke výtvarného umenia regiónu opakovane prezentujú rôzne generácie zastrešujúc už vyprofilované osobnosti ako i generácie čerstvých absolventov umeleckých vysokých škôl. Po 6 rokoch opäť Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne pripravila už piaty ročník rozsiahleho výstavného projektu pod názvom Horizonty súčasnosti V. Ide o najaktuálnejší pohľad na súčasnú tvorbu umelcov pôsobiacich v trenčianskom regióne. Žiaľ, v období od posledného projektu v roku 2013 sa niektoré autorské programy už uzavreli (spomeňme si na najvýznamnejšie osobnosti regiónu – maliarov Júliusa Činčára, Ruda Mošku či Alojza Petráša), no zároveň sa výstavná prezentácia obohatila o nových autorov so sviežim a odvážnym tvorivým prístupom. Potešiteľný je najmä fakt, že do i tak už bohatej škály umeleckých tendencií v tomto ročníku pribudli tie najsúčasnejšie - podoby intermediálneho či akčného umenia a site specific inštalácií. Vernisáž výstavy Horizonty V. 34 fotiek

Leto v Galérii Miloša Alexandra Bazovského

09.9.2019
Leto v galérii 2019 Už tretíkrát sme počas leta "nezahálali" a pripravili pre Vás návštevníkov zaujímavý letný program. Projekt Leto v galérii si počas troch rokov postupne našiel svojich návštevníkov a vy ste si ho veľmi obľúbili.


Leto v galérii 2017

30.4.2018
Minulé leto sme po prvýkrát sprístupnili verejnosti nádvorie galérie Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne.

Vernisáž výstavy Paulína Halasová Absencia reality

30.4.2018
Výstava svojim názvom odkazuje na autorkine uvažovanie o spojitostiach medzi skutočnosťou a predstavami. Halasová sa vo svojom maliarskom programe kontinuálne zaoberá svetom predstáv, túžob a príbehov, ktorými sa človek odpútava od bežného sveta. Maliarsky sa síce pohybuje v intervaloch reality, avšak kladie si otázku koľko zo svojho prežívania človek trávi v okolitom reálnom svete a do akej miery žije svojimi predstavami. Zaujíma ju zároveň, nakoľko je ešte maliarova predstava predstavou, keď je už zhmotnená v maľbe.

MUŽI V GALÉRII • Milo Kráľ a Marek Geišberg

21.3.2018
V Trenčíne sa slávilo. Pri príležitosti Dňa žien sa tu konala netradičná talk-show, ktorej hosťami boli dvaja charizmatický slovenský herci, Milo Kráľ a Marek Geišberg.

Vernisáž výstav July Haluzová a ŽENA ULICA DLAŇ KOSŤ

14.3.2018
Vo štvrtok 8. mája 2018, presne na MDŽ sa v Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne konala slávnostná vernisáž nových výstav. Obe výstavy sú venované ženám a ženskej tematike.

Máme narodeniny!

14.3.2018
Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne oslávila začiatkom februára 49. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti si pripravila pre návštevníkov aj sprievodný program s názvom Máme narodeniny! Expozície s kurátorom, tvorivé dielne pre najmenších a nechýbala ani torta!

BARDI v Trenčíne

14.3.2018
Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne pripravila úsmevný večer s výnimočnými osobnosťami. Pozvanie prijal herec Juraj Sarvaš a výtvarník Vladimír Kudlík, ktorí dokázali, že vek pre nich nie je žiadnou prekážkou.

DOD TSK 2017

19.10.2017
Naša galéria bola opäť súčasťou dňa otvorených dverí Trenčianskej župy. V pondelok 02.októbra 2017 sme kúsok galérie priniesli priamo do budovy TSK. Návštevníkom sme ukázali čo v galérii robíme, predstavili sme im aktuálne výstavy a naše plány do budúcnosti. Tí odvážni mali možnosť vyskúšať si akčnú maľbu inšpirovanú Jacksonom Pollockom. Maľovalo sa na terase pod holým nebom a svoje zručnosti a talent si vyskúšali škôlkari aj stredoškoláci. Návštevníci mali možnosť získať informačné materiály o galérii a dozvedieť sa viac o našich aktivitách.


<< < | 1 | 2 | 3 | > >>