Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne

Výstavné priestory


Galéria Miloša Alexandra Bazovského ponúka svojim návštevníkom prehliadku stálych expozícií i krátkodobých výstav na troch nadzemných podlažiach a v jednom suterénnom výstavnom priestore.
Na prízemí budovy sa nachádzajú dve výstavné miestnosti, kde je umiestnená stála expozícia s názvom: Výtvarné umenie v Trenčíne - Výtvarné umenie trenčianskeho regiónu v zbierkach Galérie M. A. Bazovského v Trenčíne" a "Trenčania - staršia a stredná generácia".


Jadro výstavných priestorov sa nachádza na prvom poschodí galérie. V troch miestnostiach je umiestnená stála expozícia Miloša Alexandra Bazovského. Nachádza sa tu i priestor - koncertná sála, kde prebiehajú koncerty a spoločenské podujatia (vernisáže, konferencie, prednášky).

Na prvom poschodí sa nachádzajú aj výstavné siene pre premenné výstavy. V týchto priestoroch realizuje galéria poväčšine výstavy maľby, grafiky alebo fotografie.

prve poschodie podorys


V podkroví sa nachádza výstavný priestor, ktorý ponúka neopakovateľnú atmosféru doplnenú siluetou trenčianskeho hradu. V týchto priestoroch realizuje galéria výstavy zamerané na sochársku tvorbu.

podkrovie podorys

V suteréne galérie sa nachádza výstavný priestor, ktorý slúži väčšinou na realizáciu sochárskych výstav. Kvôli špecifickým klimatickým podmienkam upozorňujeme, že vystavenie diel citlivých na vlhkosť (grafika, maľba, fotografia na papieri a pod.) je len na vlastné riziko a galéria nepreberá zodpovednosť za ich prípadné poškodenie! V súčasnosti sa v priestore nachádza stála expozícia Slovenské sochárstvo 20. storočia

suteren podorys

Najnovší výstavný priestor sa nachádza tiež v suteréne galérie, ten slúži  na prezentáciu súčasných podôb umenia - a to predovšetkým intermédií, video inštalácií, site-specific inštalácií, happeningov, performance, akcií a pod.

Podorys priestoru:

podorys suteren

ilustracna foto

podorys cierna

Fotogaléria

21 fotografií