Hlavná stránka / Videogaléria GMAB

Videogaléria GMAB

Videovýstupy galérie a mediálne výstupy, kde sú uvádzané videoreportáže z diania v Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne.

Svoje brány verejnosti otvorili dve župné knižnice, múzeum, hvezdáreň, pridá sa aj galéria

26.4.2021
S postupným uvoľňovaním opatrení sa do bežného života ľudí vracia aj kultúra.


Výstavy sú predĺžené

26.6.2020
Nová vlna uvoľňovania opatrení sa dotkla aj Galérie Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne. Jej priestory sú opäť k dispozícii verejnosti.Vernisáž výstavy Horizonty V.

11.12.2019
Výstavný projekt Horizonty súčasnosti už desaťročia patrí k najvýznamnejším vedecko-výskumným činnostiam galérie. Už tradične sa na tejto rozmanitej prehliadke výtvarného umenia regiónu opakovane prezentujú rôzne generácie zastrešujúc už vyprofilované osobnosti ako i generácie čerstvých absolventov umeleckých vysokých škôl. Po 6 rokoch opäť Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne pripravila už piaty ročník rozsiahleho výstavného projektu pod názvom Horizonty súčasnosti V. Ide o najaktuálnejší pohľad na súčasnú tvorbu umelcov pôsobiacich v trenčianskom regióne. Žiaľ, v období od posledného projektu v roku 2013 sa niektoré autorské programy už uzavreli (spomeňme si na najvýznamnejšie osobnosti regiónu – maliarov Júliusa Činčára, Ruda Mošku či Alojza Petráša), no zároveň sa výstavná prezentácia obohatila o nových autorov so sviežim a odvážnym tvorivým prístupom. Potešiteľný je najmä fakt, že do i tak už bohatej škály umeleckých tendencií v tomto ročníku pribudli tie najsúčasnejšie - podoby intermediálneho či akčného umenia a site specific inštalácií. Vernisáž výstavy Horizonty V. 34 fotiek

Leto v Galérii Miloša Alexandra Bazovského

09.9.2019
Leto v galérii 2019 Už tretíkrát sme počas leta "nezahálali" a pripravili pre Vás návštevníkov zaujímavý letný program. Projekt Leto v galérii si počas troch rokov postupne našiel svojich návštevníkov a vy ste si ho veľmi obľúbili.


Leto v galérii 2017

30.4.2018
Minulé leto sme po prvýkrát sprístupnili verejnosti nádvorie galérie Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne.

Vernisáž výstavy Paulína Halasová Absencia reality

30.4.2018
Výstava svojim názvom odkazuje na autorkine uvažovanie o spojitostiach medzi skutočnosťou a predstavami. Halasová sa vo svojom maliarskom programe kontinuálne zaoberá svetom predstáv, túžob a príbehov, ktorými sa človek odpútava od bežného sveta. Maliarsky sa síce pohybuje v intervaloch reality, avšak kladie si otázku koľko zo svojho prežívania človek trávi v okolitom reálnom svete a do akej miery žije svojimi predstavami. Zaujíma ju zároveň, nakoľko je ešte maliarova predstava predstavou, keď je už zhmotnená v maľbe.


<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | > >>