Hlavná stránka / Výstavy a podujatia / Výstavné priestory

Výstavné priestory


Galéria Miloša Alexandra Bazovského ponúka svojim návštevníkom prehliadku stálych expozícií i krátkodobých výstav na troch nadzemných podlažiach a v jednom suterénnom výstavnom priestore.
Na prízemí budovy sa nachádzajú dve výstavné miestnosti, kde je umiestnená stála expozícia s názvom: Výtvarné umenie v Trenčíne - Výtvarné umenie trenčianskeho regiónu v zbierkach Galérie M. A. Bazovského v Trenčíne".


Jadro výstavných priestorov sa nachádza na prvom poschodí galérie. V troch miestnostiach je umiestnená stála expozícia Miloša Alexandra Bazovského. Nachádza sa tu i priestor - koncertná sála, kde prebiehajú koncerty a spoločenské podujatia (vernisáže, konferencie, prednášky).

Na prvom poschodí sa nachádzajú aj výstavné siene pre premenné výstavy. V týchto priestoroch realizuje galéria poväčšine výstavy maľby, grafiky alebo fotografie.

prve poschodie podorys


V podkroví sa nachádza výstavný priestor, ktorý ponúka neopakovateľnú atmosféru doplnenú siluetou trenčianskeho hradu. V týchto priestoroch realizuje galéria výstavy zamerané na sochársku tvorbu.

podkrovie podorys

Najnovším výstavným priestorom je suterén galérie, kde boli vytvorené nové výstavné priestory, ktoré slúžia väčšinou na realizáciu sochárskych výstav. Kvôli špecifickým klimatickým podmienkam upozorňujeme, že vystavenie diel citlivých na vlhkosť (grafika, maľba, fotografia na papieri a pod.) je len na vlastné riziko a galéria nepreberá zodpovednosť za ich prípadné poškodenie!

suteren podorys


Fotogaléria