Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne

10 rokov v POHODE

Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja pozýva priaznivcov mladej slovenskej maľby na vernisáž výstavy „10 rokov v POHODE“, ktorá sa uskutoční v piatok 3. júla 2015 o 17:00 hodine v priestoroch galérie na Palackého 27 v Trenčíne. Výstava sa koná pod záštitou primátora Mesta Trenčín Richarda Rybníčka.

Výstava prezentuje maľby, ktoré vznikli v rámci Kreatívnej zóny na najväčšom slovenskom festivale Pohoda, počas pôsobenia kultúrneho stánku na festivale od roku 2006. Pre tohtoročnú Pohodu 2015 sa pripravuje jubilejná, už 10. Kreatívna zóna, v rámci ktorej budú opäť tvoriť bok po boku profesionálni výtvarníci ako aj návštevníci festivalu.

Na organizovaní Kreatívnej zóny sa doteraz podieľali v symbiotickom vzťahu o.z. Euforion a 4D Gallery, v tomto špeciálnom ročníku sa pripája ďalšia kultúrna iniciatíva Pop-up galéria FRESHMEN ´S, v ktorej aktuálnych priestoroch sa výstava bude konať. Kreatívna zóna počas uplynulých rokov privítala množstvo súčasných, nielen slovenských výtvarníkov, ktorí tvorili svoje diela priamo na festivale.

Výstava „10 ROKOV V POHODE“ pozostáva z výberu najmä maliarskych diel. Táto kolekcia je archívom intenzívnych spomienok, tých najpríjemnejších momentov strávených v tvorivom „rauši“, je o odovzdávaní a prijímaní energie uprostred najväčšieho slovenského festivalu, o farebných fŕkancoch v tráve, a bezprostrednom zaznamenaní impresií, ale aj o precízne prevedených autorských koncepciách. 

Autori: Peter Sulo, Milan Vagač, Jan Vytiska, Pavel Ptáčnik, Boris Sirka, András Cséfalvay, Andrea Kopecká, DAOR, Matúš Maťátko, Marek Cina, Andrej Dúbravský, Katarína Janečková, Alexandra Barth, Deny Spour, Dominika Žáková, Rita Koszorús, Miriam Schniererová, … a mnohí ďalší.

Pohoda