Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne

Festival Divné veci

Festival Divné veci

FESTIVAL DIVNÉ VECI 2023

Trenčín        24.JÚN 2023Stará Turá   25.JÚN 2023

Chcete zažiť niečo naozaj unikátne? Príďte as pozrieť už na 9.ročník divadelného medzinárodného site-specific festivalu DIVNÉ VECI! Festival sa odohráva na netradičných miestach Trenčína a Starej Turej. Už niekoľko dní pred oficiálnym štartom umelci tvoria svoje performancie priamo v priestoroch rôznych lokácií. Každý rok nás prekvapia novými miestami, ktoré posúvajú hranice umenia. Tento rok do Trenčína príde tvoriť nemecký choreograf, filmový tvorca a tanečník Sascha Engel s multimediálnou performanciou z Izraela, slovenskí umelci v réžií Michala Vajdičku, herci Štefan Martinovič, Monika Šagátová, Monika Haasová, Peter Kadlečík, Andrej Šoltés, maďarsko- slovenské TRIO OLGA, pražská hudobná zostava Nina Rosa, alebo slovenská zostava Lucia Lužinská, Michal Bugala, Ján Kružliak Tono Popovič a ďaľší...V Starej Turej sa predstaví monodráma Olgy Belešovej, hudobný koncert skupiny Akustika, alebo divadlo pre deti  Zkufravon. Ak ste už na festivale boli, poznáte jedinečnú atmosféru a dobrodružstvá, ktoré vás čakajú. Ak ste na festivali ešte neboli, nenechajte si ujsť tento site-specific zážitok! Festival DIVNÉ VECI je určený pre všetky vekové kategórie a pozýva všetkých divákov do „nedivadelných“ priestorov. Príďte zažiť umenie na nečakaných miestach a rozšírte svoju predstavivosť! Pozrite si aj náš Youtube kanál s videami z predchádzajúcich rokov.

Monika Haasová
riaditeľka FESTIVALU DIVNÉ VECI

LÍSTKY

Facebook

Youtube kanál

VeZetEnko:

15:50-16:40   VeZetEnko- premiéraSite-specific performancia vytvorená z rezidencie umelcovTvorivý tím:Michal Vajdička (koncept a réžia)Peter Pavlac (spolupráca na koncepte)účinkujú: Martin Grman, Monika Haasová, Klára Jakubová, Peter Kadlečík,Števo Martinovič, Gertrud Prikler, Monika Šagátová, Andrej Šoltés, Vlado ZboroňGaléria Miloša Alexandra Bazovského v TrenčíneMiesto:Palackého 27,Trenčín, 911 019 eur dospelí / 5 eur študenti / 0 eur seniori, ZŤP

Anotácia: Stretli sa, aby dumali! Stretli sa, aby rozhodovali, stretli sa, aby sa napokon predsa len (ne)dohodli!(Ne)modelové (divadelné) zasadnutie obecného zastupiteľstva nám umožní ponoriť sa do zásadných momentov komunálnej politiky, kde starosta nemusí vedieť, kde je sever, zapisovateľ môže byť dislektik, overovateľ mlčiaci introvert, kde každý poslanec  má svoje záujmy, na ktorých mu bytostne záleží a obetuje naozaj všetko, aby ich presadil. Potrebuje večne zababraný občan Trúd vodovodnú prípojku? Komu skutočne patrí tajomná parcela C97/3? Má občan Hrot nárok na odpustenie platieb za kosenie, keď mu neprispôsobivý Emil Z. vypálil trávnik spolu s chalupou? Kto je autorom šialeného odseku 3, bodu B) Komunitného plánu? Tieto a množstvo iných kľúčových momentov praktického bytia (ne)vymyslenej obce, kde boj o schválanie Vé-Zet-Enka, teda Všeobecne záväzného nariadenia, môže sa stať, (ale aj nemusí) východiskom z existenciálneho chaosu celej komunity.