Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne

Galéria ožije divadlom

Galéria ožije divadlom

Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne ožije počas Noci múzeí a galérií divadlom. Vystúpenie pre najmenších divákov chystá galerijné bábkové divadlo Teatro Galerio a priestor dostane i hosťujúce Divadlo poézie DOTYKY, ktoré sa predstaví hudobno-slovným pásmom Podoby lásky.
Pre deti je predpoludním pripravené divadelné predstavenie spracované na motívy rovnomennej knihy A. Gregušovej. Príbeh nás zavedie do červičej ríše, kde je aj malý krôčik veľkou vzdialenosťou. Hlavný hrdina červík Ervín si žije svoj pokojný život v jabĺčku na jablonke Ilonke, až sa raz strhne veľká hrmavica a on aj so svojim domčekom spadne na zem. Tu jeho príbytok nájde babka, ktorá chce červené jabĺčko ponúknuť koze Elze. Ervín zo strachu uteká zo svojho krásneho domčeka do neznámeho sveta.
Popoludní Teatro Galerio ponúkne malým návštevníkom galérie voľné spracovanie známej rozprávky bratov Grimmovcov O troch prasiatkach. Prasiatkam bolo v ich domčeku príliš tesno a tak sa jedného dňa vybrali do sveta. Traja bračekovci Ňuf, Ňaf a Nif kráčali cestami-necestami až ich zima prinútila postaviť si tri domčeky. Dobrí ľudia im vždy poradili, ako si zbudovať strechu nad hlavu a tak o pár chvíľ už stál domček zo slamy, potom z dreva a obďaleč najšikovnejšie prasiatko dokončovalo peknú murovanú chalúpku.
Pre náročnejších divákov sme na sobotné, májové popoludnie  pripravili hudobno-slovné pásmo s názvom „Podoby lásky“, ktorým sa predstaví malé Divadlo poézie DOTYKY. Ak teda chcete vedieť, aké rôzne podoby má láska, tak vezmite so sebou toho, kto je vo vašom srdci a príďte prežiť pekné májové popoludnie do našej galérie.