Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne

HALA 2015 - týždeň súčasného umenia

HALA 2015 - týždeň súčasného umenia

Bývalé Bavlnárske závody v Trenčíne budú od 1. júna otvorené pre ľudí. Tvoriť v nich budú mladí autori zo Slovenska, Čiech aj Srbska. Medzi vzniknutými dielami nebude chýbať klasická závesná maľba a voľná socha, audio a videoinštalácie, site-specific inštalácie a performance. Občianske združenie Hala a Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne organizuje sympózium už tretí rok.

Program:

PONDELOK 1. 6. :

10:00 
otvorenie priestorov pre výtvarníkov, zahájenie sympózia

zoznam:

Peter Cvik
Juraj Florek
Naďa Koyšová
Stano Lubina
Viktor Fuček
Dionýz Troskó
Daniela Krajčová
Alžbeta Lišková
Viliam Slaminka
Veronika Húserková
Vladimír Kudlík
Jozef Syrový
Matej Ivan / Linda Van Dalen / KOROK
Milan Mazúr /Ateliér intermediální konfrontace UMPRUM, prof. Jiri David/
Ivan Slovenčák
Bojana Atlija / rezidencia / Nástupište 1-12
Maja Curcic / rezidencia / Nástupište 1-12
Ateliér kresby / Štefan Balázs + 3 študenti / AKU BB
Otvorený ateliér maľby / Rastislav Podoba + 3 študenti / AKU BB
Simona Halečková / Ateliér digitálnych médii AKU BB
Veronika Šmírová, Miriam Trnková / Prípravný ateliér / katedra IDM AKU BB


STREDA 3.6. : 

15:00 - 18:00 
workshop Pavol Prekop/sieťotlač/ návrhy na tašky HALA

“Primát” je Trenčianska módna značka tvoriaca voľnočasové oblečenie pre deti aj dospelých.

Sieťotlač je niekoľko storočí stará grafická technika pochádzajúca z Číny, dnes ale využívaná hlavne ako priemyselná technológia.Workshop je zameraný na zoznámenie s touto grafickou technikou, ktorá je v podstate čistejší stencil a umožňuje opakované reprodukovanie motívu či už na textil, papier, plast, drevo alebo iný materiál. Od 60tych rokov sa často vyskytuje aj vo výtvarnom umení a nie je to iba Andy Warhol, ktorý ju používal. 
Zadanie : vytvorenie grafického návrhu na tašku HALA, víťazný motív bude realizovaný a tlačený počas akcie čím sa stane jej vizuálnou identitou.

poplatok 10e 

https://www.facebook.com/primat

18:00
Prezentácia projektu Nástupište 1-12/ multimediálny priestor pre súčasnú kultúru

www.nastupiste.sk/news

19:00 - 20:00
Krátke filmy z dielne Voices:

Hudobný klub Galéria v Modre, 2008 (5:13 min)
Letná akadémia šperku, 2008 (6:15 min)
Elledanse – Pocta kravám, 2010 (10:16 min) 
Mladý pes, 2011 (5:42 min)
Debris Company, 2011 (9:39 min) 

20:00 - 21:00
Choices/Marek Adamov/Zuzana Godálová + premietanie filmov

Premietnutie krátkeho filmu The Painted Bird a rozhovor s Marekom Adamovom zo Stanice Žilina-Záriečie a Zuzanou Godálovou z Nástupište 1-12 o tom, akými spôsobmi sa so svojím tímom snažia spájať progresívne kultúrne, vzdelávacie a spoločenské aktivity s verejným priestorom a verejnosťou. Neformálne stretnutie bude moderovať Ivan Ježík a bude súčasťou série Choices – večerné rozhovory so zaujímavými ľuďmi. Viac o nich na stránke projektu 

vstup voľný

www.choices.sk

ŠTVRTOK 4. 6. :

16:00 
workshop TRAKT - Happy Audio

Interaktívny workshop Happy audio II. - interaktívna inštalácia pozostáva z inštalácie ovocia a zeleniny, ktoré vydávajú rôzne zvuky pri dotyku, alebo pohybe. Umelci, vedúci workshop pripravia pre mládež a deti úžasný netradičný zážitok a tie si to naplno môžu užívať a hrať sa na neobvyklých hudobných nástrojoch. Zahrať si na tekvici, či počuť plakať mrkvu pri krájaní sa nestáva každý deň. Tieto možnosti sú "atrakciou" aj pre starších, ktorý síce opatrne, ale predsa odskúšajú, ako to celé skutočne funguje a možno zložia skladbu. Umelci počas workshopu neustále experimentujú s novými formami inštalácie a prepojeniami na nové zvuky. Workshop ponúka možnosť experimentovania dotyku a zvuku. V procese workshopu pôjde o pokusy vytvoriť zmysluplnú melódiu či rytmus. Happy audio II. je skutočne veľmi veselou udalosťou, ktorá prinesie azda každému kto sa pristaví nevšedný hudobno-umelecký zážitok. 

poplatok 10e

15:00 - 19:00
Maliarsky workshop pre deti
Výtvarníčky a organizátorky Haly povedú workshop zameraný na maľbu na plátno akrylovými farbami.

PIATOK 5. 6. :

18:00 
The Blank Stare - premietnutie filmov 2x30 minut 

The Blank Stare je projekt zameraný na mapovanie slovenskej elektronickej a experimentálnej scény pomocou série dokumentárnych filmov. Zameranie projektu smeruje k malým DIY labelom, projektom bez labelov, experimentálnym performerom, ale aj audiovizuálnym experimentom. Formálne je projekt plánovaný ako online žurnál s primárne obrazovým obsahom, avšak na webe bude možné nájsť aj občasné krátke texty, profily a scene reporty. 

19:00 
performancia: Káča Olivová / AVO AVO (CZ)

20:00
Triple sun/hudobná performancia 

www.facebook.com/triple.sun.sound

vstup voľný

SOBOTA 6. 6. :

15:00 
Pavol Prekop - sieťotlač 
tlač návrhov na tašky

Trakt - Happy Audio
interaktívna inštalácia vzniknutých diel

17:00
performancia AVO AVO 

18:00 
Király@Žabková / To be followed (SK)

tanečno hudobná performancia, ktorá vznikla cez rezidenčný projekt Pravidelná linka v multimediálnom priestore pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 v Topoľčanoch

www.facebook.com/Nastupiste

Fero Király (1979) je hudobník, ktorý sadí stromy. V hudbe sa najradšej pohybuje tam, kde ešte nebol, alebo si vytvára vlastné biotopy experimentovaním so samým sebou. V ťažších časoch sa skrýva v pekne temperovaných územiach J. S. Bacha. Stromy, ktoré sadí, sú naopak všetky dobre prebádané, zdokumentované a kategorizované. Napriek tomu si svoj život bez nich nevie predstaviť.
Na Slovensku premiéroval niekoľko diel Mortona Feldmana, Sofie Gubaiduliny, Philipa Glassa a iných. V roku 2009 spoluzaložil Cluster ensemble, s ktorým uskutočnil slovenské premiéry skladieb Steva Reicha (Six Pianos, Four Organs), Šarūnasa Nakasa, Marka Piačeka, Petra Machajdíka… Okrem toho je členom VENI ensemble Dana Mateja a pôsobí v košickom zoskupení urbanHUDÁK.
Zuzana Žabková je mladá slovenská tanečnáčka, choreografka a vizuálna umelkyňa
@[NjQyMTgzOTU5MjA4MTA3Omh0dHBcYS8vd3d3LmZlcm9raXJhbHkuY29tL1NLLzo6:http://www.ferokiraly.com/SK/]

19:00
Káča Olivová / performancia (CZ)
performerka zaoberajúca sa genderovámi symbolmi a presahmi 

20:00 
Cluster Ensemble/hudobná performancia (SK)

Cluster ensemble is a group of musicians whose main interest is to create multimedia projects, performances and happenings in cooperation with film-makers, photographers and visual artists.

www.facebook.com/cluster.ensemble

22:00 
Please The Trees/koncert (CZ)

Skupina vznikla v roce 2005 a během koncertů, které nabývají až extatických dimenzí. Poslední, třetí řadové album 'A Forest Affair' kapela natočila s producentem Jonathanem Burnsidem v říjnu 2011 během druhého amerického turné u kalifornského San Francisca. Album vyšlo u vydavatelství Starcastic Records v říjnu 2012 a bylo oceněno výroční hudební cenou Anděl za nejlepší alternativní počin v roce 2012.

Skupina odehrála v roce 2013 něco kolem třiceti vystoupení v zahraničí (Polsko, Bulhrasko, Rumunkso, Izrael, Holandsko, Belgie). Hned začátkem roku 2014 proběhlo turné v Anglii a v březnu další mesíční turné v USA, které čítalo dvacet tři vystoupení, během něhož skupina natočila čtvrté album ve studiích High Bias Recording v Detroitu s Chrisem Koltayem (The War On Drugs, Liars, Deerhunter, Akron/Family) a v Rivington66 v New Yorku s Philem Weinrobem. Album vyjde v roce 2015

www.pleasethetrees.com

23:30
Urbanfailure/hudobná performancia (SK)

The style of Urbanfailure is ultra-abstract sound-art consisting of microsounds and discreet rhythm textures. Despite thefact that this isn't meant to be catchy, there are something quite cool about the rhythmic structures of Urbanfailure. Very cold but also hypnotizing thanks to the complex pallet of strange noises coming in and out during playtime. 

urbanfailure.bandcamp.com/album/various-tracks

0:30 - 4:00 
The Blank Stare djs:
Dušan B.
Pstmn
Kabal

Vstupné na mieste: 5 euri

1. - 12. 6. 
expozícia sôch na námestí pred ODA 

vystavujúci autori:

Richard Keťko
Dionýz Troskó
Milka Rigová
Michal Černo

HALA 2015 - týždeň súčasného umenia