Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne

Krst knihy Borisa Filana

Krst knihy Borisa Filana
V stredu 20. októbra 2010 v priestoroch Galérie Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne slávnostne uviedol do života svoju najnovšiu knihu Tajomstvo Budhovho úsmevu známy a obľúbený slovenský autor Boris Filan. Jej krstným otcom sa stal režisér Peter J. Oravec.
Organizátorom podujatia bol Trenčiansky samosprávny kraj, predseda Kultúrnej komisie pri Zastupiteľstve TSK Mgr. Peter Bulík a kultúrne zariadenia Trenčianskeho samosprávneho kraja v Trenčíne. Tajomstvo Budhovho úsmevu je ďalšia kniha cestovateľských príbehov Borisa Filana tentokrát s podtitulom "Dám všetko, čo viem, za polovičku toho, čo neviem" a čitateľom ponúka nevšedné zážitky z jeho cesty po ostrove Srí Lanka. Na krste nechýbala ani jeho manželka a spoločníčka pri nevšedných cestách herečka Ingrid Filanová či výtvarník, filmár a spisovateľ Ivan Popovič. Všetkým trom po samotnom krste malo možnosť početné publikum klásť otázky v neformálnej debate.
Boris Filan je nielen vášnivý cestovateľ, ale aj autor množstva fotografií, ktoré v jeho poslednej knihe prezentuje v nevšednom počte. Aj preto poznamenal, že „túto knihu treba po dúškoch čítať očami". Má ich veľké množstvo a tie, ktoré sa nedostali do tejto knihy, publikuje na portáli svetgombicka.sk, kde ponúka aj zaujímavé videá zo svojich ciest.

Fotogaléria

5 fotografií