Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne

Letná ponuka galérie Bazovského

Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja pripravuje s prichádzajúcimi letnými mesiacmi zmenu otváracích hodín. Počas víkendov budú výstavné siene otvorené až do 19. hodiny. Podvečerné potulky mestom môžete teda celkom pokojne zakončiť i návštevou galérie.

Úprava otváracích hodín je len jednou z množstva ponúk, ktorými sa trenčianska galéria snaží zaujať návštevníka. Podľa Ľuboša Hamaja, povereného riadením galérie zmena otváracích hodín má vyjsť v ústrety návštevníkovi. "Voľné dni využíva mnoho ľudí na prechádzky mestom, preto im chceme umožniť prezrieť si našu galériu aj v neskorších, podvečerných hodinách." Kým sa doposiaľ víkendové otváracie hodiny začínali o 11.00 hod. a končili o 17.00 hod. po novom budú mať návštevníci možnosť prezrieť si expozície a výstavy medzi 13. - 19. hodinou. Zmenená otváracia doba bude platiť do konca letných prázdnin. Prvýkrát budú brány galérie otvorené v novom režime v sobotu 4. júla. Zmenu plánujú aj po lete, kedy by mala galéria predĺžiť svoju otváraciu dobu v jeden deň v týždni. "Vždy v utorok budú môcť návštevníci prísť z práce rovno do galérie," tlmočí svoju predstavu Ľ. Hamaj. Týmto chcú umožniť aj pracujúcim navštíviť aktuálne výstavy.

galeria
Ani počas leta nebudú galeristi zaháľať už 3. júla ich čaká vernisáž. Výstavou "10 rokov v Pohode" prinesie galéria do svojich priestorov kúsok festivalovej pohody z trenčianskeho letiska. Letné vizuálne osvieženie ponúkne aj Andrea Uváčiková svojou intermediálnou inštaláciou, pri realizácii ktorej sa nechala inšpirovať myšlienkami filozofa Viléma Flussera. V druhej polovici leta ponúknu návštevníkom diela maliara Roberta Bielika a svojou tvorbou sa bude o priazeň návštevníkov galérie usilovať aj maliar, grafik a ilustrátor Miroslav Knap.

V lete budú tiež pokračovať obľúbené tvorivé diele, nielen pre deti, ale aj dospelých a seniorov. V polovici júla pripravuje galéria aj v poradí III. letnú školu umenia. Tá je určená pre deti od 7 do 14 rokov, na ktoré počas piatich dní čaká bohatý program plný tvorenia, hier a zábavy. „Je pripravený bohatý program, ktorý je zostavený z rôznych výtvarných, tvorivých a zážitkových aktivít, exkurzií zameraných na vizuálne umenie, kultúru alebo prírodu," informuje Ľuboš Hamaj. Letná škola má obmedzenú kapacitu, preto je potrebné prihlásiť sa vopred.