Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne

Módna prehliadka - fotoreport

Módna prehliadka - fotoreport

V zmysle tradície, ktorá spája módu a umenie, sa 9. marca v Galérii M. A. Bazovského pri príležitosti MDŽ uskutočnila Módna prehliadka, v rámci ktorej predstavili svoje kolekcie šikovní mladí módni tvorcovia zo Školy umeleckého priemyslu v Trenčíne. Pod hradom Matúša Čáka píše škola svoju už viac ako 50 ročnú históriu a má nepochybne vo svete odievania a školstva na Slovensku svoje meno i kredit.

V prvej časti módnej prehliadky sa prezentovali kolekcie na tému Svet bez dymu, ktoré sa dostali do finále súťaže Hľadáme nové tváre módnej scény 2022 v rámci projektu Bratislavské módne dni. Prvou finalistkou bola študentka 3. ročníka Odevného dizajnu Ida Rapaičová. Na Bratislavských módnych dňoch predstavila kolekciu, s ktorou získala 2. miesto. Ďalšou finalistkou bola študentka 3. ročníka Odevného dizajnu Nikola Brxová.

Študenti 3. ročníka mali možnosť vytvoriť svoje prvé autorské kolekcie. So svojimi modelmi sa popasovali s odvahou a nebáli sa používať akékoľvek strihy, materiál alebo farebné kombinácie.

Mladí návrhári 4.ročníka sa v tvorbe ohliadli za minulosťou, aby sa v čo najkrajšej podobe preniesli do súčasnosti. Vytvorili modely inšpirované históriou odievania a snažili sa prezentovať historické dedičstvo v modernej a hravej forme.

Posledný vstup prehliadky patril odboru Scénické výtvarníctvo – kostýmová tvorba. Inšpiráciou boli tridsiate roky 20. storočia, ktoré priniesli nielen do módy, ale aj do životného štýlu veľa nových možností. Atmosféru večera, ktorý doslova praskal vo švíkoch a pritiahol pozornosť dvoch stoviek návštevníkov, dotvorilo hudobné vystúpenie speváka Tomáša Bognára. Podujatie spoločne zorganizovali Galéria M. A. Bazovského a Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne. 

Fotky nájdete na stránke Trenčianskeho osvetového strediska

Fotogaléria

14 fotografií