Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne

Seminár k 45. výročiu vzniku galérie

Seminár k 45. výročiu vzniku galérie

Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne (v zriaďovateľskej pôsobnosti) Trenčianskeho samosprávneho kraja si v tomto roku pripomína 45. výročie svojho založenia. Pri tejto príležitosti v spolupráci s Trenčianskym osvetovým strediskom v Trenčíne pozýva všetkých záujemcov na seminár s názvom „45. výročie založenia Galérie Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne", ktorý sa uskutoční v sobotu 6. septembra 2014 o 11.00 hod. v priestoroch galérie.
Seminár je súčasťou 51. ročníka celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby „Výtvarné spektrum 2014", ktoré organizuje Národné osvetové centrum, v spolupráci s Trenčianskym osvetovým strediskom v Trenčíne. Záštitu na podujatím v tomto roku prevzal predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Ing. Jaroslav Baška. Slávnostná vernisáž sa uskutoční v piatok 5. septembra o 17.00 hod. v Art centre synagóga v Trenčíne. Hosťom je mím Vlado Kulíšek.
Súčasťou budú aj sprievodné podujatia. V deň vernisáže (5.9.2014) sa o 13.00 hod. uskutoční v Art centre synagóga rozborový seminár k vystaveným dielam a v sobotu (6.9.2014) o 11.00 hod. seminár s názvom „45. výročie založenia Galérie Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne". Ten bude spojený s komentovanou prehliadkou aktuálnych výstav nainštalovaných v priestoroch Galérie M. A. Bazovského v Trenčíne. Vstup na seminár je voľný aj pre verejnosť.