Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne

Teatro galerio pripravuje ďalšiu premiéru

Teatro galerio pripravuje ďalšiu premiéru
V poradí druhú premiéru pripravuje malé bábkové divadielko pri Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne. Najmenší návštevníci sa môžu tešiť na voľné spracovanie príbehu A. Gregušovej o červíkovi Ervínovi. Premiéra divadelnej je hry sa uskutoční vo štvrtok 29. júla o 10.00 hod. v koncertnej sieni galérie. Repríza je naplánovaná rovnako na štvrtkové popoludnie, kedy začiatok predstavenia je o šestnástej hodine.
Príbeh nás zavedie do červičej ríše, kde je aj malý krôčik veľkou vzdialenosťou. Hlavný hrdina červík Ervín si žije svoj pokojný život v jabĺčku na jablonke Ilonke, až sa raz strhne veľká hrmavica a on aj so svojim domčekom spadne na zem. Tu jeho príbytok nájde babka, ktorá chce červené jabĺčko ponúknuť koze Elze. Ervín zo strachu uteká zo svojho krásneho domčeka do neznámeho sveta. Cestou sa dostane ku starej stoličke, v ktorej žijú červotoči, tu ho najskôr chcú hodiť do väzenia, ale potom, akoby zázrakom sa z neho stáva „chválič“, ktorý nerobí nič iné len spieva chvály na kráľa Červotoča a jeho kráľovstvo. I tu zažíva rôzne dobrodružstvá – aké to vám už prezrádzať nebudem ! Preto sa radšej príďte pozrieť, ako to s našim Ervínom nakoniec dopadlo.
Bábky a scénografiu k divadelnej hre pripravila Monika Drocárová, dialógy podľa literárnej predlohy A. Gregušovej upravil Ľuboš Hamaj. Ďalej sa vám v jednotlivých úlohách predstavia aj Radka Nedomová a Natália Markovičová.
Teatro galerio

Bábkový súbor Tetaro Galerio pôsobí pri Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne. Vznikol v máji 2010. Tvoria ho štyria mladí pracovníci galérie, ktorí sa rozhodli rozšíriť ponuku inštitúcie pre jej najmenších návštevníkov. Okrem sledovania divadelného predstavenia je pripravená aj malá tvorivá dielňa na prepojenie literárno-dramatického umenia s výtvarným umením. Divadelná hra o červíkovi Ervínovi je v poradí druhou premiérou súboru. Tú prvú si mali možnosť pozrieť návštevníci Noci múzeí a galérii v polovici mája. Pôvodná divadelná hra o Víle Dúhe sa nedávno dočkala už svojej štvrtej reprízy. Počas výstavy život a doba spisovateľa Karla Čapka mladí divadelníci odohrali aj niekoľko malých predstavení o psíčkovi a mačičke.

Fotogaléria

22 fotografií