Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne

Výstava Nové mosty / New bridges 11:11 končí

Výstava Nové mosty / New bridges 11:11 končí

Do nedele 22. marca môžete ešte navštíviť unikátnu výstavu Nové mosty/New bridges 11:11. Jedenásť slovenských a českých výtvarníkov sa vo výstavných priestoroch trenčianskej galérie tvorivo konfrontuje s jedenástkou škótskych autorov.
Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne je posledným priestorom, v ktorom je výstava uvedená. Po Nitre, Bratislave a Piešťanoch je Trenčín ostatnou zastávkou tejto expozície. Návštevníci galérie tak majú poslednú možnosť obdivovať tvorbu dvadsiatich dvoch autorov.
Zámerom výstavného projektu bolo predstaviť reprezentačný výber autorov Spoločnosti škótskych umelcov v konfrontácii s tvorbou slovenských a českých výtvarníkov. Projekt podľa kurátora Karola Felixa nadväzuje na predchádzajúce výstavy, ktoré sa uskutočnili na Slovensku v Piešťanoch (Mosty IX. Škótsko-Slovensko, 2011) a v škótskom Edinburghu (Royal Scottish Academy/National Galleries of Scotland, SSA 116th Annual Exhibition 2013-Bridges Scotland / Slovakia a Slovakian Master Printers–Slovenskí majstri tlače, Edinburgh Printmakers).
Projekt sa zároveň snaží o širší pohľad na tvorbu vystavujúcich autorov. „Výber autorov sa riadil snahou o vytvorenie priestoru na vznik výtvarného dialógu medzi autormi pracujúcimi s rôznym výtvarným programom v jednotlivých výtvarných médiách s ambíciou nájsť možné paralely medzi nimi," pripomína Karol Felix, kurátor výstavy.
Pripravovaná prezentácia ponúkne širší okruh výtvarných prejavov - maľba, socha/objekt, grafika, fotografia, inštalácia... „Projekt má ambíciu predstaviť tvorbu vystavujúcich autorov v relatívne širšom, medzinárodnom kontexte s možnosťou ukázať spoločné presahy medzi umelcami pracujúcimi s podobným programom resp. v príbuzných médiách," uzatvára Karol Felix.
Výstava zároveň dáva možnosť predstaviť slovenskej verejnosti tvorbu výrazných osobností škótskej výtvarnej scény. Viacerí z vystavujúcich autorov pôsobia ako pedagógovia na umeleckých školách na Slovensku, v Čechách, Škótsku a v USA.
Výstava bude v priestoroch trenčianskej galérie nainštalovaná ešte do 22.marca 2015.

Nové Mosty 11:11