Hlavná stránka / Aktuality / Debata u Miloša: Reklama a divák

Debata u Miloša: Reklama a divák

Debata u Miloša: Reklama a divák
Srdečne Vás pozývame na nový formát sprievodných programov organizovaných Galériou Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne s názvom Debaty u Miloša. Vzhľadom na súčasný stav bude i ďalšia z debát sprostredkovaná v online priestore.
Aktuálnou témou bude:
Reklamu v našom svete môžeme vnímať ako vizuálnu zbraň. Zbraň, ktorou sa zadávateľ reklamy snaží upútať pozornosť potenciálneho zákazníka, a teda diváka, ktorý sa na reklamu pozerá. Každý z nás pri vnímaní reklamy zažíva rôznorodé myšlienkové pochody. Vnímame tú istú reklamu ale všetci rovnako? Môžeme hovoriť o dobrej a zlej reklame? A čo rozhoduje o tom, čo pri vnímaní reklamy zažívame? O stálych problémoch reklamy ako o problémoch umelecko-vizuálneho produktu sa porozprávame s odborníčkou na tému pôsobenia reklamy na diváka pani Luciou Spálovou a PR a média manažérom Pohoda Festivalu Antonom Repkom.
Debatujúcimi budú:
Pavol Múdry (GMAB) je externý spolupracovník Galérie Miloša Alexandra Bazovského, historik umenia zaoberajúci sa nielen samotnými dejinami umenia, ale aj významom umenia v dnešnej dobe, jeho uplatnením v súčasnej spoločnosti a dopadom umeleckej praxe na bežný život ľudí. V priebehu debaty bude viesť celý jej priebeh ako moderátor – spojka medzi oficiálne pozvanými hosťami a verejnosťou.
Lucia Spálová (Univerzita Konštantína Filozofa) je teoretičkou v oblasti masmediálnej komunikácii. Pôsobí ako docentka na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre a vo svojej práci sa zaoberá predovšetkým marketingom a médiami a ich schopnosťou presviedčať diváka. Hlavnými postupmi pri jej práci sú tak psychologické metódy, ktorými odkrýva zdanlivo triviálne otázky. Zaujímajú ju také témy ako sexuálny motív, satira, etnocentrická a genderová diskriminácia.
Anton Repka (Pohoda Festival) je PR a média manažér trenčianskeho hudobného festivalu Pohoda. Vo svojej práci rieši predovšetkým prezentáciu festivalu smerom von, k potenciálnym návštevníkom. Reklama v tomto procese zohráva veľmi dôležitú úlohu a v jeho réžii je tak aj samotný problém diskusie, reklamy a diváka. Okrem práce v tíme Pohoda festivalu, do ktorej nastúpil v roku 2015, pracoval v taktiež súvisiacich odvetviach. V spoločnosti Creative Web a v televízii TA3 ako asistent hlavného editora.
Projekt „Debaty u Miloša“ ma ambíciu priniesť do prostredia mesta Trenčín zaujímavé témy z oblasti kultúry a umenia. Jeho cieľom je otvárať nové otázky medzi návštevníkmi galérie, ale aj širokou verejnosťou. Chce sa tak pokúsiť obohatiť ich návštevu galérie o hlbší zážitok a ponúknuť i nové informácie zo sveta umenia. Otvorené debaty, do ktorých sa môžu sami zapojiť - spýtať sa vlastné otázky či vyjadriť svoj vlastný názor na danú tému, sú ideálnym formátom pre neformálne stretávanie sa s ľuďmi, ktorí sa spolupodieľajú na utváraní lokálnej kultúry a verejného života. Na debaty sú totiž vždy prizvaní dvaja oficiálni hostia zaoberajúci sa danou témou. Jeden teoretik a jeden človek z praxe sa podelia o svoje skúsenosti a znalosti, a pokúsia sa tak rozprúdiť debatu, v ktorej je cenný i váš osobný názor.
Debata sa uskutoční prostredníctvom platformy Zoom, do ktorej sa bude možnosť pridať aj bez predošlej registrácie a prihlásenia. Do otvorenej debaty sa tak budete môcť pridať aj vy. A to konkrétne vašou priamou účasťou na videohovore, alebo pomocou správ v chate. Ten bude súčasťou nášho hovoru na odkaze, ktorý zverejníme v deň konania našej debaty na našom Facebooku a Instagrame. Udalosť môžte sledovať tu. Ďakujeme veľmi pekne za ústretovosť v tejto zložitej situácii. Tešíme sa na vás a na vaše otázky.
Projekt je finančne podporený Mestom Trenčín.


 

Prihláste sa do nášho mailinglistu

Facebook

Virtuálna galéria

Google Art Project

web umenia

Pridajte si nás na Facebooku a Twitter

facebook

twitter

Pripravujeme

09.12.2021 - 27.2.2022 EXTRAKT / Robo Kočan, Rudo Prekop 25.11.2021 - 06.2.2022 Orest Dubay Kód 07.10.2021 - 27.11.2021 Lucia Tallová – HORY MEDZI NAMI 07.10.2021 - 28.11.2021 Nikdy to tak nebude, umenie a kultúra okolo roku 1989

viac>>

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v galérii.

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac December 2022 Nasledujúci mesiac
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31