Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne

OBRAZ AKO TOPOGRAFIA KRAJINY

Termín: od 20.7.2023 do 9.9.2023

Pre rok 2023 pripravuje Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne rozsiahly výstavný projekt  OBRAZ AKO TOPOGRAFIA  KRAJINY  v spolupráci s autorom a kurátorom výstavy, sklárskym výtvarníkom Palom Machom a architektom výstavy Marcelom Benčíkom. Projekt predstaví spoločnú výstavnú prezentáciu skupiny slovenských výtvarníkov reagujúcich svojimi dielami na danú tému.

Vystavujúci autori: Palo Macho &Jana Hojstričová, Ján Mýtny ml., Žofia Dubová, Pavla Chrenková, Dávid Kurinec, Patrícia Šichmanová, Patrícia Bačenková, Martin Jurík, Katarína Pozorová, Lucia Kupcová Dajana Marcinková, Kristína Ligačová.

Výstava prezentuje špecifickú časť súčasného vizuálneho umenia koncentrujúcu sa na transparentné médium v takom rozsahu, ako si to vyžadujú autonómne koncepcie jednotlivých autorov. Obrazy zachytených priestorov, krajín, povrchov a svetla na skle, plátne a papieri pomocou maľby, kresby a fotografie. Obrazy mapujúce prírodné aj umelé prvky v krajine. Obrazy ako výsledok systematického pozorovania vizualizované v plochách, objektoch a priestorových inštaláciách.

 

Kurárori výstavy: Palo Macho, Ela Porubänová